Hakkımda

Adı ve Soyadı: Muhammed Said KARDAŞ

Doğum Tarihi: 07.10.1998

Doğum Yeri: KONAK/İZMİR

Akademik Unvanı: YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİSİ

Cep Telefonu: 0541 519 0390

E-postası: muhammedsaidkardas@gmail.com

Bildiği Diller: İngilizce, Osmanlıca

Uzmanlık Alanı: Yakınçağ Tarihi, Yakınçağ Osmanlı Tarihi, Osmanlı Medeniyet Tarihi, 19. Yüzyıl Avrupa Tarihi, Askerî Tarih

Yüksek Lisans Tez Danışman(lar)ı: Dr. Serdal Soyluer

Hakkında: 1998 yılında İzmir’de doğdum. Babamın ismi Emir Ali, annemin adı Birgül. 2 erkek kardeşim var. İlköğretimime Ali Fuat Cebesoy İlköğretim Okulu’nda başladım. Ailevi nedenlerden dolayı son sınıfta Mevlüt Aysun Özer İlköğretim Okulu’na geçtim ve oradan mezun oldum.

Lise öğrenimimi ailemin ısrarı üzerine Ömer Seyfettin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde Anestezi ve Reanimasyon bölümünde gerçekleştirdim. Daha sonra Anestezi teknisyeni olmama yetecek bilgi birikimine ve KPSS puanına sahip olduğum halde istemediğim bir işi yaparak tüm ömrümü geçirmek istemediğimden hayallerim olan Tarih alanında çalışmalar yapmak için akademisyen olma kararı aldım.

2016 yılında dönemin üniversite sınavı olan LYS’de TS-2 puan türünde 15 bin sıralama ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tarih bölümüne 1.likle yerleştim. 2020 yılında bölümümü 3,73/4 ortalama ile 1.likle bitirdim ve aynı yıl Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Anabilim Dalı tezli yüksek lisans programına yine 1.likle girdim.

Şu an yüksek lisansta ders dönemindeyim. 19. Yüzyıl Osmanlı Dış Politikası hakkında bir tez yazmayı düşünüyorum.

2019 yılında girdiğim ALES’ten sözel alanda 79,518, 2020 yılında girdiğim YDS’den 50 puan aldım. Kısa vadeli planlarım arasında İngilizce seviyemi geliştirmek ve 3. Dil olarak Fransızca öğrenimine başlamak var. Ayrıca başlangıç düzeyinde bildiğim Arapça bilgimi de hatırı sayılır bir düzeye getirmeyi planlıyorum.

Yorum Gönder